Żużlowcy Motoru Drużynowymi Wicemistrzami Polski Juniorów 2021

242445129 235709971900363 6172580813689055443 n 2021 09 20 200952

Młodzieżowcy Motoru Lublin w składzie: Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak, Jan Młynarski oraz Wiktor Przyjemski zostali Drużynowymi Wicemistrzami Polski Juniorów 2021!

W 4. ostatniej rundzie finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Częstochowie młodzieżowcy Motoru Lublin zajęli ostatnie 4. miejsce. W lubelskim zespole najlepiej zaprezentował się Mateusz Cierniak, który zdobył 12 pkt. i który dopiero w ostatniej serii stracił status zawodnika niepokonanego.

Tylko w dwóch biegach pojechał Wiktor Lampart. W pierwszym wygrał, ale w drugim starcie w szóstym biegu prowadził w wyścigu, jednak na drugim łuku wjechał w niego Bartłomiej Kowalski. Po tym zdarzeniu Lampart wycofał się z dalszych startów. Młodzieżowiec Motoru Lublin w czwartek ma jechać w finale PGE Ekstraligi, nie ma jednak jeszcze oficjalnych informacji na temat jego stanu zdrowia.

W częstochowskich zawodach ponownie najlepsi okazali się młodzieżowi żużlowcy Bocar Włókniarz, za nimi Lokomotiv Jauniba Daugavpils i Arged Malesa Ostrów

Ostatecznie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów złoto zdobyli juniorzy Bocar Włókniarza Częstochowa. Srebro wywalczył Motor Lublin, a brąz Arged Malesa Ostrów.