Niedopracowany i skomplikowany – to najczęstsze określenia nowego systemu biletu elektronicznego w Lublinie, czyli Lubiki. W sklepie Google Play na 5 możliwych gwiazdek aplikacja Lubika otrzymała 1,5, a do tego ponad 200 – w zdecydowanej większości krytycznych – komentarzy.
CZYTAJ: Problemy z Lubiką. Zarząd Transportu Miejskiego: Rozwiązujemy je na bieżąco
Nieznane są jeszcze przyczyny skażenia wody w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej. Badania próbki wody pobrane z jednego miejsca wskazują na skażenie wody bakteriami grupy coli. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, do skażenia najprawdopodobniej doszło w wewnętrznej sieci w budynku szkolnym.
CZYTAJ: Biała Podlaska: skażenie wody w zespole szkół. Sytuację monitoruje sanepid
Żużlowcy Motoru Lublin podczas spotkania z kibicami oficjalnie w środę 6 października podsumowali sezon 2021. Trwa uroczystość w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Lubelscy fani czarnego sportu mają powody do świętowania. Drużyna po 30 latach ponownie sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski.
CZYTAJ: Huczne podsumowanie historycznego sezonu. Lubelscy żużlowcy podziękowali kibicom [ZDJĘCIA]
Ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa trafiło do powiatów lubartowskiego i janowskiego. Dotacje będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu szpitalnego: tomografu komputerowego, aparatu rentgenowskiego oraz stołu operacyjnego.
CZYTAJ: Szpitale z regionu z rządowym wsparciem na nowoczesny sprzęt
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie stworzą słuchowisko radiowe. Trwa wspólny projekt Polskiego Radia Lublin i Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie pod tytułem „Dom to znaczy…”.
CZYTAJ: Uczniowie lubelskiej szkoły pracują nad słuchowiskiem. Pojawi się na antenie Radia Lublin
Mamy jesienny szczyt aktywności kleszczy. Specjaliści apelują, by szczególnie uważać na te pasożyty, a Instytut Medycyny Wsi zaprasza na bezpłatne badania na boreliozę.
CZYTAJ: Jesienny wysyp kleszczy. Co należy wiedzieć?
6 października przypada Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to najczęściej występujące zaburzenie ruchu wśród dzieci, po raz pierwszy opisane już w starożytności. Mimo postępu w dziedzinie opieki prenatalnej, nie odnotowano zauważalnego spadku urodzeń dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
CZYTAJ: W Zamościu powstaje „Rodzinny Dom”. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
Noszenie elementów odblaskowych może uratować życie – przekonują policjanci rozpoczynając akcję „Świeć Przykładem”. Chodzi o uświadomienie pieszym jak ważne jest korzystanie z odblasków. Funkcjonariusze przypominają o tym w szkołach rozdając odblaskowe gadżety.
CZYTAJ: „Wprowadzamy modę na odblaski”. Bądź widoczny i bezpieczny
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum