W czwartek 28 października rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1485 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. To drugi wynik w skali kraju po województwie mazowieckim, w którym odnotowano 1673 nowe przypadki. W regionie zmarły 24 osoby, z czego 6 nie miało chorób współistniejących.
CZYTAJ: Czwarta fala atakuje Lubelskie. Więcej łóżek covidowych w szpitalach, mandaty za brak maseczki
Wzrost zakażeń COVID-19 w całym kraju powoduje, że coraz więcej placówek szkolno-wychowawczych, a także uczelni przechodzi na tryb zdalnego nauczania. Wczoraj studia online zapowiedział Katolicki Uniwersytet Lubelski.
CZYTAJ: Stacjonarnie, zdalnie czy hybrydowo? Jak wzrost zakażeń wpływa na naukę lubelskich studentów
Stacjonarnie, ale w reżimie sanitarnym odbędzie się tegoroczna kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na najstarszym cmentarzu w Lublinie przy ulicy Lipowej. Współorganizatorem akcji jest Polskie Radio Lublin.
CZYTAJ: Ocalić od zapomnienia. Trzydniowa kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków w Lublinie
256 razy od początku roku interweniowali strażnicy miejscy z Lublina w związku z paleniem substancji niedozwolonych i odpadów w domowych piecach. W ciągu ostatnich 2 miesięcy Ekopatrol zajmował się takimi sprawami ponad 20 razy. Najczęściej interwencje dotyczyły dzielnic domków jednorodzinnych.
CZYTAJ: „Kopciuchy” zanieczyszczają powietrze w Lublinie. Ekopatrol interweniuje
Pies myśliwski wtargnął do zagrody danieli w Leszczance w powiecie bialskim i zaatakował przebywające tam zwierzęta. Zagryziona została jedna łania. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że opiekun psa był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w niedzielę 24 października.
CZYTAJ: Pies myśliwski zaatakował stado danieli i zagryzł jednego z nich. Sprawę wyjaśnia policja
To szkoła z bogatą tradycją sięgającą początków XX wieku. Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie świętował dziś 90-lecie istnienia. Uroczystości z powodu koronawirusa odbyły się z rocznym opóźnieniem.
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. archiwum