Monika Marzec: Dziewczyny pokazały charakter

bq8v3793 2021 10 03 013547

W Opolu rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. W związku z tym w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpiła przerwa. Na zakończenie wrześniowej rywalizacji ligowej szczypiornistki MKS-u FunFloor Perły Lublin pokonały w meczu na szczycie Zagłębie Lubin 31:22.

Dotychczas rozegrane spotkania po zwycięstwie z Zagłębiem podsumowuje trener MKS-u Monika Marzec, z która rozmawia Adam Rozwałka. – Myślę, że dla nas jest bardzo ważne, że potrafiłyśmy się odbudować po porażce z KPR-em Gminy Kobierzyce. Jeśli chciałyśmy się zrehabilitować, to w takim meczu i z takim przeciwnikiem. Dziewczyny pokazały charakter, wolę walki i chęć do wygrywania z najlepszymi w naszej lidze.

Po przerwie reprezentacyjnej lublinianki o awans do trzeciej rundy Ligi Europejskiej zmierzą się z chorwacką drużyną ZRK Bjelovar. Oba spotkania z tym zespołem zostaną rozegrane w lubelskiej hali Globus 16 i 17 października.