Piłka ręczna: Polki pokonały Szwajcarię. Weronika Gawlik zawodniczką meczu

gawlik1 2021 10 10 190853

Dobrze w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy radzą sobie polskie piłkarki ręczne. Po domowym zwycięstwie z Litwą  36:22 w niedzielę 10 października biało-czerwone w Winterthur pokonały Szwajcarię 31:22.

Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane i po trzydziestu minutach podopieczne Arne Senstada prowadziły zaledwie 15:13. W drugiej części nasza drużyna zagrała jednak szczelniej w obronie, a znakomicie między słupkami spisywała się Weronika Gawlik z MKS-u FunFloor Perły Lublin, która została zawodniczką meczu. Gawlik raz zdołała się nawet wpisać na listę strzelczyń.

Bramki zdobyły też inne zawodniczki z lubelskiego klubu: Kinga Achruk 4, a Romana Roszak, Oktawia Płomińska i Marta Gęga po jednej.

Z dorobkiem 4 punktów Polki są liderkami 1. grupy eliminacyjnej. Kolejne mecze nasza kadra rozegra w przyszłym roku. 2 i 5 marca biało-czerwone czeka dwumecz przeciwko Rosji.