Piłkarki ręczne MKS-u wygrały w Piotrkowie

bq8v3804 2021 10 27 203301

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin wygrały na wyjeździe z Piotrcovią 26:18 w zaległym spotkaniu PGNiG Superligi. Po pierwszej połowie lublinianki prowadziły 10:7. Na początku drugiej części podopieczne trener Moniki Marzec nieco powiększyły przewagę do 4 bramek, a w ostatnich minutach jeszcze powiększyły różnicę. Bramki dla MKS-u zdobyły: Więckowska i Płomińska po 5, Szynkaruk, Achruk i Roszak po 3, Portasińska i Gęga po 2 oraz Masna, Pietras i Tatar po 1.

Szkoleniowiec gospodyń Krzysztof Przybylski był trochę rozczarowany: – Na pewno szkoda, że tak wysoko przegraliśmy. Jeszcze w końcówce oddaliśmy piłkę i poszła kontra, żeby nas dobić. Było dużo akcji, dużo walki w obronie. W końcówce zabrakło u nas walki w obronie. Przede wszystkim zabrakło nam skuteczności. Rzuciliśmy u siebie 18 bramek. To nie jest super wynik.

Trenerka MKS-u Monika Marzec krótko podsumowała spotkanie: – Przyjeżdżaliśmy z założeniem wywiezienia stąd 3 punktów. Na pewno nie było to widowisko estetyczne. Natomiast była walka i chęć wygrania tego meczu przez obydwa zespoły.

MKS z 18 pkt zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Tyle samo punktów ma Zagłębie Lubin. W niedzielę lublinianki meczem z Suzuki Koroną Handball Kielce rozpoczną 2-gą rundę rozgrywek.