Siatkówka: LUK wciąż bez zwycięstwa, Avia z pierwszą przegraną

img 20211002 082342 2021 10 09 233022

Dwie porażki siatkarzy z Lubelszczyzny w wyższych klasach rozgrywkowych. Swoje mecze przegrały zarówno LUK Lublin, jak i Polski Cukier Avia Świdnik.

LUK Lublin w drugim występie w PlusLidze uległ na wyjeździe drużynie Ślepsk Malow Suwałki 0:3 ( w setach 19:25, 16:25, 22:25). Najwięcej punktów dla lublinian zdobyli: Filipiak (13) i Katić (8). Jedynym pocieszeniem jest powrót po kontuzji byłego reprezentanta Wojciecha Włodarczyka, który w założeniu ma być podstawowym przyjmującym LUK.

W Tauron 1. lidze siatkarzy zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik przegrał w Warszawie z Legią 0:3. Avia jedynie w pierwszym secie nawiązała walkę, ulegając rywalom 25:27, ale w kolejnych przegrała wyraźnie 18:25 i 18:25. To pierwsza porażka świdniczan w tym sezonie.

Z kolei w II lidze siatkarzy Arka Tempo Chełm wygrała ze Spartą Grodzisk Mazowiecki 3:2, triumfując w tie-breaku 15:12. W niedzielę 10 października Trójka Międzyrzec Podlaski zmierzy się na wyjeździe z BAS Białystok.

W II lidze siatkarek Tomasovia przegrała z Silesią Volley Mysłowice 0:3, zaś AZS UMCS Volley Lublin pokonał ŁKS Łódź 3:1.