W środę 3 listopada rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1761 nowych przypadkach w województwie lubelskim. To drugi wynik w skali kraju po województwie mazowieckim, w którym odnotowano 2036 nowe przypadki. W regionie zmarło 36 osób, z czego 8 nie miało chorób współistniejących. Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem – 470 – potwierdzono w Lublinie, ponad 150 w powiecie lubelskim, a 140 w powiecie puławskim.
CZYTAJ: Czwarta fala w Lubelskiem: rekord zakażeń i specjalny oddział w szpitalu tymczasowym
Ksiądz infułat Grzegorz Pawłowski spoczął na cmentarzu żydowskim w Izbicy w powiecie krasnostawskim. Duchowny urodził się w ortodoksyjnej rodzinie żydowskiej jako Jakub Hersz Griner. Po wojnie przyjął święcenia kapłańskie. Od 1970 roku pełnił posługę duszpasterską w Ziemi Świętej.
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie zakupiło kolejne dwa ambulanse, które zastąpią najbardziej wysłużone karetki. Pojazdy zostały nabyte z funduszy unijnych. Dziś (03.11) przed budynkiem Ośrodka Szkoleniowego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków.
Prawie 7 milionów złotych otrzymało miasto Lublin na pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, a także wykluczonym społecznie. Dziś (03.11) została podpisana umowa na realizację projektu „Kompleksowa opieka domowa”.
CZYTAJ: „Jesteśmy liderami w Polsce”. Miliony na kompleksową opiekę domową dla Lublina [ZDJĘCIA]
Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę darów na rzecz migrantów na polsko-białoruskiej granicy. Dary przekazywane są dla organizacji pozarządowych, które następnie docierają z pomocą do potrzebujących migrantów.
CZYTAJ: PCK zbiera dary dla migrantów na granicy polsko-białoruskiej
Od poniedziałku (08.11) w całym kraju będą wydawane nowe dowody osobiste. Dokumenty zostaną wzbogacone m.in. o odciski palców ukryte w warstwie elektronicznej dowodu, co ma wpłynąć na bezpieczeństwo Polaków.
CZYTAJ: Dowody osobiste po nowemu. Co się zmienia?
Mija 78. rocznica akcji „Erntefest” („Dożynki”). Była to największa jednorazowa egzekucja w dziejach niemieckich obozów koncentracyjnych.
CZYTAJ: 78. rocznica zbrodniczej akcji „Erntefest”. Lublin uczcił ofiary „krwawej środy”
Wyjątkowy mural powstaje na elewacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce. Tworzy go miejscowy artysta we współpracy z uczniami i nauczycielami placówki. Znajdziemy tam między innymi postać Marii Skłodowskiej-Curie i Alberta Einsteina.
CZYTAJ: „Sztuka ma wiele twarzy”. Szkolna ściana pokryła się wyjątkowym muralem
Program poprowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum