1731 – tyle łóżek w województwie lubelskim jest obecnie przeznaczonych dla pacjentów covidowych. Zakażeń przybywa, a lekarze nie pozostawiają złudzeń – zwiększanie ilości łóżek zakaźnych powoduje mniejszą dostępności do szpitali dla osób niezakażonych.
CZYTAJ: „Chorują przede wszystkim osoby niezaszczepione”. Szczyt czwartej fali pandemii dopiero przed nami
Do 6 tysięcy złotych grzywny będą mogli nałożyć policjanci po zmianach w kodeksie drogowym, które wejdą w życie od pierwszego stycznia. Ma to być bat na piratów drogowych, w rezultacie ma być bezpieczniej.
CZYTAJ: Wyższe mandaty i więcej punktów karnych. Zmiany w kodeksie drogowym od nowego roku
Po raz kolejny wandale zniszczyli elewację biblioteki w odnowionym Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Pomimo monitoringu dewastowane są też inne obiekty w parku, między innymi zabytkowa brama koszarska.
CZYTAJ: Elewacja biblioteki zniszczona przez wandali. Kolejna dewastacja w Parku Radziwiłłowskim
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zrezygnował z leczenia chorych na COVID-19 osoczem ozdrowieńców. Specjaliści powołują się na najnowsze badania podważające skuteczność tej terapii.
CZYTAJ: Lubelski szpital zrezygnował z leczenia chorych na COVID-19 osoczem ozdrowieńców
Problem ze zbytem wyprodukowanych jabłek mają sadownicy z Powiśla Lubelskiego. Jabłka przemysłowego na rynku jest bardzo dużo, a punkty skupu nie są w stanie szybko przyjąć takiej ilości towaru.
CZYTAJ: Za dużo jabłek, zbyt mały skup. Problem sadowników z Powiśla Lubelskiego
Politechnika Lubelska zaprezentowała tunel aerodynamiczny do badań związanych między innymi z lotnictwem, motoryzacją czy energetyką wiatrową.
W Lublinie zakończyły się konsultacje społeczne prowadzone z mieszkańcami dotyczące koncepcji zagospodarowania kilku ulic w ścisłym centrum miasta. Chodzi o ulice: Szambelańską, Jana Gilasa, Przechodnią, Zieloną oraz fragment ul. Staszica.
CZYTAJ: Woonerfy w Lublinie? Zakończyły się konsultacje dotyczące zagospodarowania ulic w centrum miasta
„Żyjemy w kryzysowym świecie”. Konwencja Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych w Lublinie
CZYTAJ: „Żyjemy w kryzysowym świecie”. Konwencja Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych w Lublinie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum