– Prokuratura Rejonowa w Sokółce podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa ws. podejrzenia czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, SG i żołnierzy – poinformował we wtorek komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Jak dodał, łącznie przy przejściu granicznym w Kuźnicy rannych zostało 12 osób z polskich służb.
CZYTAJ: Śledztwo ws. napaści na funkcjonariuszy przy granicy. Kilkunastu mundurowych rannych
Choć dziś (16.11) lekko spadła liczba osób hospitalizowanych w województwie lubelskim, sytuacja jest daleka od opanowanej. Przybywa chorych w Lublinie, a w regionie odnotowano 68 zgonów w związku z COVID-19.
CZYTAJ: Koronawirus w regionie. Lubelskie znów w czołówce pod względem zachorowań
Coraz więcej ozdrowieńców zgłasza się na rehabilitację do sanatoriów i innych placówek świadczących takie usługi. W samym Nałęczowie działa kilka miejsc, gdzie osoby, które przeszły chorobę COVID-19, mogą uzyskać kompleksową pomoc w dojściu do pełnej sprawności.
CZYTAJ: „Zapotrzebowanie jest dużo większe niż możliwości”. Rośnie zainteresowanie rehabilitacją pocovidową
Na lubelskich ulicach i parkingach pojawia się coraz więcej opuszczonych samochodów. Od stycznia Straż Miejska w Lublinie odholowała ich prawie cztery razy więcej niż w całym 2020 roku.
CZYTAJ: W Lublinie przybywa porzuconych samochodów. Co robi z nimi miasto?
Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej prowadzi poszukiwania mogiły ofiar zbrodni popełnionych podczas II wojny światowej na Górkach Czechowskich. Prace polegają na odwiertach sondażowych na obszarze około 1 ara.
W Lublinie uczniowie szkół średnich walczyli o udział w Turnieju Trójgamicznym, czyli Mistrzostwach w Projektowaniu Gier. Decydowała liczba punktów zdobytych przez drużynę w szeregu zadań, a także prezentacja pomysłu na grę.
CZYTAJ: Najważniejsza jest kreatywność. Młodzi twórcy gier zmierzą się w Turnieju Trójgamicznym [ZDJĘCIA]
Zdalne nauczanie, brak możliwości spotkania się z kolegami z klasy, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, poczucie izolacji społecznej, niepewność, co do odpowiedniego przygotowania do egzaminów – z tym mierzą się współcześni uczniowie.
CZYTAJ: Kłopoty psychiczne uczniów w dobie pandemii. Z jakimi problemami mierzą się młodzi?
W Koszołach w powiecie bialskim upamiętniono zastrzeloną przez Niemców w czasie II wojny światowej sześcioosobową rodzinę Remeszów. W miejscowości tej Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” zakończyło właśnie dwuletnią rewitalizację miejsca poświęconego tym tragicznym wydarzeniom.
CZYTAJ: Rewitalizacja w Koszołach. Upamiętniono rodzinę zamordowaną przez Niemców
Program poprowadził Ryszard Majewski.
Fot. Podlaska Policja