Eliminacje mundialu: Polska nierozstawiona w barażach

mid 21b15336 2021 11 16 235208

Holandia pokonała Norwegię 2:0 w ostatniej kolejce fazy grupowej eliminacji i awansowała na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata. W rankingu drużyn, które zajęły drugie miejsca, Polska wypadła poza pierwszą szóstkę i nie będzie rozstawiona w losowaniu baraży.

Holandia zwyciężyła w Rotterdamie po zaciętym spotkaniu ze Skandynawami, którzy w razie zwycięstwa awansowaliby do baraży. Pierwszą bramkę zdobył w 84. minucie Steven Bergwijn, a Norwegów pogrążył w doliczonym czasie drugiej połowy Memphis Depay. Drugie miejsce w grupie G zajęła Turcja, która pokonała na wyjeździe Czarnogórę 2:1.

Holandia jest dziesiątą drużyną ze strefy UEFA, która jest pewna występu w turnieju w Katarze w listopadzie i grudniu 2022 roku. Dołączyła do Serbii, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Danii, Chorwacji, Anglii i Niemiec. Awans wywalczyła dotychczas również Brazylia, a Katar zagra jako gospodarz.

Losowanie dwuetapowych baraży zaplanowano na 26 listopada w Zurychu. Rywalem Polski w półfinale, który Biało-Czerwoni rozegrają na wyjeździe (nie ma rewanżów), będzie jedna z sześciu rozstawionych ekip z drugich miejsc: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja lub Walia. Mecze odbędą się w marcu 2022 roku.

Mecze barażowe rozegrane zostaną 24 i 29 marca 2022 roku, a więc niecałe pół roku przed turniejem w Katarze. Rozpocznie się on 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.