Mistrzostwa Europy w taekwondo: kolejne medale reprezentantów regionu

taekwondo 1866283 1920 2021 11 28 192050

51 medali – 17 złotych, 16 srebrnych i 18 brązowych to dorobek reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy seniorów i juniorów taekwondo, które odbywały się w hiszpańskiej La Nucii.

W ostatnim dniu zawodów swój dorobek powiększyli również przedstawiciele klubów z województwa lubelskiego. Trzy krążki zdobyła Zuzanna Gadzała z Lewartu AGS Lubartow: złoty w konkurencji walk drużynowych, srebrny medal w drużynowych testach siły i brązowy w drużynowych technikach specjalnych. Dwa medale odebrał Jakub Gadzala – złoty w drużynowych technikach specjalnych i srebrny w drużynowych testach siły. Również dwa medale w rywalizacji drużynowej zdobyła juniorka lubartowskiego klubu Oliwia Pietrzela – złoty w testach siły i srebrny w walkach.

Dwukrotnie na podium stanęli także przedstawiciele RSCT Radzyń Podlaski. Natalia Olszak zajęła 2. miejsce w drużynowych testach siły, a junior Jakub Cieślak uplasował się na 3. pozycji w drużynowych technikach specjalnych.