Bohaterowie znani ze znakomitego albumu Wielki zły lis Benjamina Rennera powracają. Ponownie w ramach imprintu krótkie gatki, ale tym razem bez wilka i w świątecznej otoczce. Trzeba ratować święta (wyd. kultura gniewu) to szybko wchłanialna przez czytelniczy organizm historia o tym, jak wskutek pewnego wypadku rolę świętego Mikołaja muszą przejąć kaczka i królik, czyli największe łobuziaki w gospodarstwie. Wsparci przez czasem nieoczywistych kolegów pakują się w sporo tarapatów, ale wychodzą z nich z morałem. Trzeba ratować święta to komiks nie tak dobry i tak zabawny jak Wielki zły lis, ale dzieje się tutaj sporo i każde dziecko powinno być zadowolone z lektury.
Przyjaznym dzieciom produktem jest także Chłopiec z gór (wyd. kultura gniewu) autorstwa Séverine Gauthier (scenariusz) i Amélie Fléchais (rysunki). To bardzo ładnie narysowana i ubarwiona opowieść o chłopcu, który rusza w swoją pierwszą poważną i samodzielną podróż. Historia złapana jest w przyrodniczą przenośnię – dziadek chłopca przenosi na swoim ciele góry. W pewnym momencie nie może już iść dalej. By mu pomóc, chłopiec wyrusza na niebezpieczną misję odnalezienia najsilniejszego wiatru mieszkającego na najwyższej z gór mając nadzieję, że wiatr pchnie dziadka i będą mogli podróżować razem. Po drodze chłopiec spotyka różne stworzenia – kamienie, drzewa, z którymi zastanawia się nad swoimi korzeniami, nad czasem i nad przemijaniem. Pięknie namalowane, sprawnie opowiedziane, w sam raz dla dzieciaków.
Natomiast Przepis na zupę dyniową (wyd. timof comics) Joanny Zagner-Kołat to coś optymistycznego dla czytelników w każdym wieku. Autorka w biograficznym rysie opowiada o swoim przeżywaniu pandemii oraz wraca wspomnieniami do choroby nowotworowej i w pewnym sensie porównuje te doświadczenia. Ten komiks, łączący w sobie historię obrazkową i sporo przepisów kulinarnych, to dzieło terapeutyczne. Autorka przelewa na zarysowane kartki swoją niemoc, swój strach, depresję, ale też relacjonuje zakończone powodzeniem próby wyjścia ze zdrowotnego impasu. To rzecz bardzo osobista i wykonana różnorakimi technikami.