Dogoterapia w Lublinie. Czworonogi pomagają dzieciom z głęboką niepełnosprawnością

img 20211202 165640 2021 12 02 202658

Dzieciom z głęboką niepełnosprawnością intelektualną w rehabilitacji pomagają czworonogi. W Zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie odbywają się specjalne zajęcia z dogoterapii. 

Wielu z naszych podopiecznych nie komunikuje się werbalnie, musimy szukać innych sposobów, by nawiązać z nimi relację – mówi Elżbieta Waniurska, kierowniczka Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Uważamy, że dogoterapia jest jedną z metod, dzięki której nawiązują się dobre relacje z dziećmi. Ma bardzo pozytywny wpływ na dzieci, ponieważ poprawia im się nastrój, są bardziej radosne i uśmiechnięte.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zajęcia z dogoterapii w Lublinie

W dogoterapii wykorzystujemy różne zadania i ćwiczenia, zależą one od stopnia niepełnosprawności – tłumaczy dogoterapeutka Agnieszka Gerung-Białas. – To na przykład różny sposób karmienia psa, pokonywanie toru przeszkód, na końcu którego jest nagroda w postaci psa. Czyli dziecko ma za zadanie nakarmienie psa, ale też wykonanie pewnych zadań, czyli pokonanie toru przeszkód.

Dogoterapia jest jedną z wielu form zajęć terapeutycznych kierowanych do osób korzystających ze wsparcia w Lublinie.

InYa / opr. WM

Fot. Iwona Burdzanowska

 

 

Exit mobile version