Kolejna porażka polskich szczypiornistek w Hiszpanii

handball ge8b24e7da 1920 2021 12 05 201911

Drugiej porażki doznały polskie piłkarki ręczne w mistrzostwach świata rozgrywanych w Hiszpanii. Tym razem uległy Rosji 23:26. Polki słabo rozpoczęły spotkanie i do przerwy przegrywały 10:16, nie wykorzystując 5 rzutów karnych. W drugiej połowie zaczęły jednak spisywać się znacznie lepiej. Rywalki dwukrotnie doszły na jedną bramkę i miały piłkę, aby doprowadzić do remisu, jednak nie zdołały tego zrobić. Na dodatek w końcówce znów nie wykorzystały kolejnego karnego i spotkanie zakończyło się ich porażką.

W meczu wystąpiło 5 zawodniczek MKS-u FunFloor Perły Lublin. Romana Roszak rzuciła 2 bramki, a Kinga Achruk 1. Bez goli mecz zakończyły: Marta Gęga, Oktawia Płomińska i Joanna Szarawaga. W ostatnim meczu grupowym Polki we worek zagrają z Kamerunem, a stawką będzie wyjście z grupy.