Lublin: „Songi stanu wojennego i wolności” zabrzmią w Teatrze Muzycznym

songi 2021 12 08 142213

Koncert „Songi stanu wojennego i wolności” w Teatrze Muzycznym w Lublinie upamiętni 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. 8 grudnia publiczność będzie mogła usłyszeć takie utwory, jak „W domach z betonu” Martyny Jakubowicz, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Niepokonani” Perfectu.

– Na specjalne zaproszenie Telewizji Polskiej, w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował wyjątkowe wydarzenie: koncert „Songi stanu wojennego i wolności” w reżyserii Tomasza Mana – poinformowała Ewa Sobkowicz z Teatru Muzycznego w Lublinie.

Jak dodała, artyści chcą nie tylko dostarczać rozrywki, ale i mówić o tematach ważnych dla publiczności. – Podczas koncertu opowiemy o niepokoju, niepewności i pragnieniu wolności, ale także o nadziei i poszukiwaniu miłości – zwróciła uwagę.

Podczas koncertu widownia będzie mogła usłyszeć takie utwory, jak „W domach z betonu” Martyny Jakubowicz, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko czy „Niepokonani” Perfektu. – Wielu artystów, których zobaczą państwo na scenie podczas koncertu, w 1981 roku jeszcze nie było na świecie, ale to właśnie oni najgłośniej chcą mówić o tym, że musimy pamiętać – podkreśliła Sobkowicz.

Zapowiedziała, że gwiazdą koncertu będzie wokalista, gitarzysta i autor tekstów Wojtek Cugowski. Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie wystąpią także soliści: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i Patrycjusz Sokołowski, artyści chóru, balet i band Teatru Muzycznego w Lublinie. Podczas koncertu zagra też gitarzysta zespołu Bajm Adam Drath.

– Koncert będzie można usłyszeć na żywo w naszym teatrze 8 grudnia o godz. 18.00 oraz obejrzeć 13 grudnia na kilku antenach TVP – poinformowała Sobkowicz.

Teatr Muzyczny w Lublinie to renomowana scena operetkowo-operowa, działająca nieprzerwanie od 1947 roku. W dorobku posiada najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, takie jak „La Traviata” Giuseppe Verdiego, „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki i „Baron cygański” Johanna Straussa, czy też grany od 1994 r. musical „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka.

RL / PAP / opr. ToMa

Fot. materiał organizatora

Exit mobile version