Mistrzostwa świata: szóste miejsce polskie sztafety. Kolejny sukces lubelskich pływaków

plywacy 2021 12 21 001430

Kolejny raz w pływackich mistrzostwach świata na krótkim basenie, rozgrywanych w Abu Zabi, wystąpili zawodnicy AZS-u UMCS-u Lublin – Kacper Stokowski i Marcin Cieślak. Tym razem popłynęli w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym.

Razem z Jakubem Majerskim i Pawłem Juraszkiem awansowali z siódmym czasem  do  finału, a w nim uplasowali się na szóstej pozycji. Polacy uzyskali czas 1 min. 33,13 sek, tracąc 2,62 sek do Rosjan i Amerykanów, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce.

Zadowolony ze wszystkich występów Kacpra Stokowskiego jest jego trener Paweł Wołkow: – Plan został zrealizowany w 100%. Osiągnął dwa finały w swoich dwóch głównych startach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Zdobył bardzo dobre miejsca – 5. i 6. A co najważniejsze, osiągnął rekordy życiowe.

Ponadto Katarzyna Wasick awansowała do finału na 50 m stylem dowolnym.  Polka wygrała swój wyścig półfinałowy z czasem 23,41 sek.  Był to drugi rezultat tej fazy rywalizacji.