Ostatni dzień pływackich mistrzostw juniorów w Lublinie. Dwa medale zawodników z regionu

plywaaaa 750x375 2021 12 12 200943

Przez trzy dni w Lublinie były rozgrywane zimowe pływackie mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich. W ostatnim dniu imprezy reprezentanci naszego regionu zdobyli dwa medale.

Swój czwarty krążek a drugi złoty wywalczył Błażej Paszkowski, który triumfował na 100m stylem grzbietowym. Z kolei po raz trzeci na podium, a po raz drugi na najwyższym stopniu stanęła Gabriela Król. z Wisły Puławy, która wygrała wyścig  na 100 m stylem zmiennym.

Występy pływaków w rozgrywanych w ten weekend zawodach podsumował trener koordynator sekcji pływackiej AZS-u UMCS-u Jacek Kasperek: – Widać, że młoda fala zawodników atakuje i bije rekordy Polski. To bardzo dobrze dla polskiego i lubelskiego pływania. To podsumowanie naszej ciężkiej pracy w okresie covidowym. Widać, że mimo trudnych warunków doskonale wykonaliśmy zadania.

W następny weekend w Olsztynie odbędą się mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich.