Pływanie: ostatni dzień zmagań juniorów na mistrzostwach w Gliwicach. Sukcesy zawodników AZS-u UMCS-u Lublin

plywaczki 750x375 2021 12 12 195006

Ostatni dzień zimowych pływackich mistrzostw Polski juniorów 16-letnich rozgrywanych w Gliwicach był udany dla reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin.

Złoto na 200 m motylkiem złoto zdobyła Klara Kowalska, a brąz Natalia Hebel. Kowalska wywalczyła także srebro na 800 m stylem dowolnym.

Kolejny złoty medal dla Laury Bernat, która zwyciężyła na 100 m stylem grzbietowym, a dwa brązowe krążki zdobył Wojciech Sławacki – na 100 m stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym.

Na zakończenie zmagań medale sztafet. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta dziewcząt 4×100 m stylem zmiennym w składzie Laura Bernat, Klara Kowalska, Kinga Żydek i Zuzanna Kowalska.

Z kolei brąz wywalczyła sztafeta chłopców 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Piotr Tomaszewski, Jakub Rynkiewicz, Wojciech Sławacki i Maciej Hebel.

AZS UMCS okazał się najlepszy w punktacji klubowej oraz zwyciężył w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 19 krążków – 9 złotych, 4 srebrnych i 6 brązowych.