Znamy laureatów nagrody Lubelski Akant Przedsiębiorczości. Statuetki przyznawane są w kilkunastu kategoriach, m.in. „serce na dłoni”, „młoda osobowość nauki” czy „osobowość środowiska biznesu wspierająca przedsiębiorczość”.
Nagrody rozdano w sobotę 11 grudnia podczas VIII Gali Sukcesu, która ma na celu eksponowanie osiągnięć studentów i doktorantów, integrację środowiska akademickiego oraz budowanie relacji ze światem biznesu.
ZOBACZ ZDJĘCIA: VIII Gala Sukcesu: nagrody Lubelski Akant Przedsiębiorczości
– Wyłonienie laureatów było trudne. Kapituła miała ciężkie zadanie – mówi prof. Andrzej Wac-Włodarczyk z kapituły konkursowej Gali Sukcesu: – Nominowanych osób i podmiotów było dużo więcej niż laureatów, tak że były wielkie dyskusje. Przy okazji powiem, że po raz pierwszy nagrody specjalne obdarzone są imieniem osób, które w poprzednich edycjach były odznaczane Akantem, ale niestety odeszły.
– Ta nagroda jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem – mówi laureatka w kategorii „serce na dłoni” Aleksandra Czaplewska. – To taki znak, że inni doceniają to, co robię, że ja i to, co robię jest komuś potrzebne i mogę komuś pomóc. Dużo udzielam się muzycznie w naszym duszpasterstwie KUL-owskim, byłam też organizatorką obozu w Tatrach.
– To wydarzenie jest uhonorowaniem pracy tych, którzy łączą naukę z biznesem – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – To jest efekt długoletnich zmian również w polskiej nauce i połączenia nauki i praktyki: nauka dla biznesu w służbie przedsiębiorczości. Dzisiaj świętujemy i honorujemy tych, którzy w ostatnim roku są najbardziej zasłużeni. Cieszę się, że to przedsięwzięcie prowadzą studenci i doktoranci KUL oraz Politechniki Lubelskiej.
– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Czuję się doceniony za moją wieloletnią działalność – mówi nagrodzony w kategorii „osobowość środowiska naukowego wspierająca przedsiębiorczość” dr hab. inż. Paweł Węgierek, profesor Politechniki Lubelskiej i dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. – Od początku mojej kariery zawodowej na Politechnice i przygody z nauką wspierałem przedsiębiorczość. Przez 11 lat byłem dyrektorem Lubelskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. To wyróżnienie jest dla mnie wyjątkowo cenne i sprawia mi ogromną satysfakcję.
Wydarzenie odbyło się w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
EwKa/ opr. DySzcz
Fot. Krzysztof Radzki