25.01.2022 Aktualności Radia Lublin

img 20200626 183023 2022 01 23 103308 1140x570 2022 01 25 230710

Niemal 37 tysięcy nowych zakażeń – to koronawirusowy bilans z ostatniej doby w Polsce, Mimo wciąż dużej liczby chorych rząd zdecydował się na częściowe poluzowanie covidowego prawa. We wtorek (25.01) weszły w życie rządowe rozporządzenia w tej sprawie.

CZYTAJ: Krótsza kwarantanna i badanie zakażonych seniorów – nowe zasady weszły w życie 

Pod koniec tygodnia farmaceuci w całej Polsce będą mogli wykonywać bezpłatne antygenowe testy na COVID-19. Trwają w tej sprawie uzgodnienia z Naczelną Izbą Aptekarską. Również na Lubelszczyźnie farmaceuci przygotowują się do możliwości przeprowadzania testu w aptekach. 

CZYTAJ: Darmowe testowanie w aptekach. Jak wyglądają przygotowania na Lubelszczyźnie?

Wiosną w Zamościu ponownie ma rozpocząć pracę pediatria. Oddział dziecięcy w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym został zawieszony pod koniec czerwca 2021 roku. Powodem był brak lekarzy. Po niemal roku zakończyły się rozmowy w tej sprawie wojewody, marszałka, lubelskiego oddziału NFZ oraz dyrektorów zamojskich szpitali.

CZYTAJ: Co dalej z zamojską pediatrią? Są dobre informacje

W Kraśniku odbyła się debata na temat budowy Zakładu Odzysku Energii, który ma powstać w dzielnicy Fabrycznej. Mają być w nim spalane sztuczne odpady, między innymi plastik.

CZYTAJ: Kontrowersje wokół budowy spalarni odpadów w Kraśniku

 IV Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywają się na Lubelszczyźnie. Dziś (25.01) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie zorganizowano dla uczniów spotkanie ze świadkami historii.

CZYTAJ: Lubartowska szkoła uczciła pamięć ofiar Holokaustu

Setki hektarów Nadleśnictwa Biłgoraj zostały objęte specjalną ochroną. To oznacza, że na tych terenach nie będzie prowadzona gospodarka leśna.

CZYTAJ: Nadleśnictwo Biłgoraj: setki hektarów pod szczególną ochroną

Jak radzić sobie z fake newsami? Nauczyciele uczą się krytycznego korzystania z mediów, by praktyczną wiedzę przekazać potem swoim uczniom. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym wystartował projekt warsztatów z edukacji medialnej przygotowany przez Radio Lublin, we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej oraz Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli. 

CZYTAJ: Wspólnie przeciw dezinformacji. Ruszyły warsztaty z edukacji medialnej

Program prowadził Ryszard Majewski.

Fot. archiwum

Exit mobile version