Drugi dzień biegów w Tomaszowie Lubelskim: trzecie miejsce Bartosza Kity

tomaszow 1 750x375 2022 01 30 183947

Trzecie zawody Pucharu Grupy Azoty będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich odbyły się w weekend na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim.

Po sobotnich sprintach, dziś biegacze rywalizowali w biegach masowych stylem dowolnym na dystansach. Spośród gospodarzy – zawodników MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – w niedzielę najlepiej spisał się Bartosz Kita, który zajął trzecie miejsce wśród juniorów młodszych. Dystans 10km pokonał w niespełna 31 minut 21 sekund. Szybsi byli Paweł Bryja z UKS-u Regle Kościelisko i Dawid Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Przypomnijmy, że wczoraj Kita wygrał zmagania juniorów młodszych  w sprincie klasykiem. Na podium w sobotę stawały także Anna Berezecka – najlepsza sprinterka wśród juniorek oraz drugi wśród juniorów Bartosz Cielniak.