KUL: „Areopag Uniwersytetów” będzie kontynuowany w 2022 roku

areopag 181021 012 2022 01 11 214537

– Cykl debat zainicjowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski pod nazwą „Areopag Uniwersytetów” będzie kontynuowany w tym roku w szerszym formacie, z udziałem dodatkowych uczelni – zapowiedział KUL. Dyskusje z udziałem ekspertów i rektorów poświęcone są zagadnieniom dotyczącym pandemii COVID-19.

Cykl debat pod nazwą „Areopag Uniwersytetów” został zainicjowany na jesień ub. r. przez środowisko akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do przedsięwzięcia włączyły się jeszcze trzy uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Do tej pory eksperci omawiali zagadnienia systemu wartości w okresie pandemii, granic etycznych medycyny, relacji społecznych oraz gospodarki, finansów i zarządzania w dobie pandemii COVID-19.

CZYTAJ: Dr hab. Artur Mamcarz-Plisiecki o Areopagu Uniwersytetów: Zaczynamy od kwestii moralnych

Katolicki Uniwersytet Lubelski poinformował, że „Areopag Uniwersytetów” będzie kontynuowany w 2022 roku w szerszym formacie, z udziałem dodatkowych uczelni.

– Większość z nas dostrzegała potrzebę tych spotkań i większość z nas zdawała sobie również sprawę, że reprezentujemy środowiska, które potrafią dyskutować ze sobą na wysokim poziomie. Codzienność jednak sprawia, że jesteśmy zmęczeni problemami dnia codziennego i nie zawsze dostrzegamy wartość środowisk naukowych w Polsce – zaznaczył rektor uczelni ks. prof. Kalinowski w poniedziałek 10 stycznia podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim, będącego podsumowaniem I edycji „Areopagu”.

CZYTAJ: „System wartości w dobie COVID-u”. Areopag Uniwersytetów na KUL-u [ZDJĘCIA]

Główną ideą „Areopagu Uniwersytetów” jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności. Podczas spotkań rektorzy, eksperci, naukowcy i studenci mają okazję dyskutować o zmieniającym się świecie w czasie pandemii. Wydarzeniu patronuje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

KUL jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Obecnie na ponad 50 kierunkach studiów kształci ponad 9,8 tys. studentów, w tym 3,3 tys. osób na pierwszym roku. Blisko tysiąc osób studiujących na KUL to cudzoziemcy. Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Nigerii, Słowacji. Kadra uczelni liczy prawie 1100 osób.

RL / PAP / opr. ToMa

Fot. archiwum

 

 

Exit mobile version