LUK nie sprawił niespodzianki. Lublinianie przegrali z mistrzem Polski

bq8v5564 2022 01 03 223801

Nie zdołali sprawić niespodzianki siatkarze LUK Lublin. Beniaminek PlusLigi na inaugurację rundy rewanżowej przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem 0:3 w setach 15:25, 21:25 i 22:25.

To czwarta z rzędu porażka lubelskiej drużyny. O przegranej podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza zadecydowała zbyt duża liczba własnych błędów. Siatkarze LUK-u popełnili ich aż 23 przy zaledwie 12 gospodarzy.

Najwięcej punktów dla lublinian zdobyli: Wachnik (13), Jóźwik (12) i Nowakowski (7).

– Wynik mógłby być lepszy, ale nie wykorzystywaliśmy swoich szans – mówi trener lubelskiego zespołu Dariusz Daszkiewicz. – Szkoda, szczególnie chyba tego trzeciego seta, ale i w drugim mieliśmy kilka szans, gdzie powinniśmy lepiej rozwiązać sytuację.

W kolejnym spotkaniu ekstraklasy lubelski zespół 10 stycznia podejmie w hali Globus Ślepsk Malow Suwałki.