Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są środki na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.
– Jest to szczytny i niezwykle potrzebny cel, ponieważ okulistyka wymaga ciągłych nakładów w ulepszaniu sprzętu diagnostycznego – uważa kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Robert Rejdak (na zdj.). – Będzie on bardzo dużym wsparciem w pracy codziennej lekarzy. Przede wszystkim będzie służył poprawie zdrowia naszych najmniejszych pacjentów. Schorzenia oczu, które ujawniają się we wczesnym wieku, nawet po urodzeniu, wymagają bardzo specjalistycznej diagnostyki. Wyniki badań, pozyskane przy pomocy kamer, autorefraktometrów, sprzętu diagnostycznego, muszą być kompatybilne z tym, co się robi na świecie.
CZYTAJ: Lublin: jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
CZYTAJ: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w regionie
Dziś (30.01) Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w całej Polsce zbierają do puszek pieniądze na sprzęt medyczny potrzebny specjalistom od okulistyki dziecięcej. Miejscem głównych wydarzeń w Lublinie w ramach akcji WOŚP jest Centrum Kultury. Program wydarzeń dostępny jest na stronie ck.lublin.pl.
CZYTAJ: Prof. Robert Rejdak o pracy i nauce zdalnej: Pamiętajmy o regule 3:1
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia podczas wydarzeń może być zajętych 30% miejsc. Po osiągnięciu dopuszczalnego limitu widzów wpuszczane będą jedynie osoby, które okażą certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19.
CZYTAJ: „Wyniki badań są porażające”. Kłopoty ze wzrokiem u dzieci w regionie
RyK/ opr. DySzcz
Fot. archiwum