Wysokie zwycięstwo MKS-u FunFloor. Szczypiornistki rozgromiły Koronę Handball Kielce

bq8v0573 2022 01 28 210737

Z przytupem trzecią rundę PGNiG Superligi rozpoczęły piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin. Podopieczne trener Moniki Marzec rozgromiły na wyjeździe Koronę Handball Kielce 35:18.

Przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji od pierwszych minut spotkania. Już do przerwy lublinianki prowadziły 18:8 i przez całą drugą połowę utrzymywały bezpieczną przewagę.

Niemały udział w zwycięstwie miała zdobywczyni pięciu bramek Dominika Więckowska. – Mecz ułożył się, jak chciałyśmy. Nie patrzyłyśmy na rywala, na to, z kim gramy. Wiedziałyśmy, że musimy zagrać w 100% swoją piłkę – mówi Więckowska.

Poza Więckowską po 5 goli rzuciły także Joanna Szarawaga i Romana Roszak.

MKS zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do Zagłębia Lubin. W kolejnym ligowym spotkaniu 22-krotne mistrzynie Polski w niedzielę 6 lutego na wyjeździe zmierzą się z Eurobudem JKS Jarosław.

Na uwagę zasługuje też debiut zakontraktowanej przed dwoma dniami Słowenki Aneji Beganović.