Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Piłkarki MKS-u FunFloor Perły Lublin lepsze od Piotrcovii

bq8v9161 2022 01 16 191031

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin w 13. serii PGNIG zmierzyły się z Piotrcovią. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale MKS FunFloor Perła Lublin wygrał 24:22.

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS FunFloor Perła Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Do przerwy lubelska drużyna prowadziła 12:10. W drugiej połowie rywalki mogły nawet wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystały rzutu karnego i potem jeszcze przez kilkanaście minut trwała walka, bowiem w 49. minucie MKS prowadził, ale zaledwie 19:18. Wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, chociaż na pewno nie był to najlepszy występ lubelskiej drużyny. Dobrze grała bramkarka Weronika Gawlik, ale najlepszą zawodniczką meczu została wybrana rozgrywająca Dominika Więckowska.

Trenerka MKS-u Monika Marzec surowo oceniła występ swoich podopiecznych: – Dzisiejsze zwycięstwo było bardzo wymęczone. Jedyny plus to 3 punkty, które zostają w Lublinie, natomiast o grze, jaką dzisiaj prezentowaliśmy trzeba po prostu zapomnieć. W pierwszych 30 minutach mieliśmy już 10 błędów technicznych, co tak naprawdę stanowi ilość błędów, którą się popełnia w całym meczu. Nie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Najważniejsze, że mecz jest wygrany, ale jest dużo do przemyślenia.

Daria Szynkaruk szukając przyczyn słabszego występu zapewniała, że zawodniczki MKS-u nie zlekceważyły rywalek:

MKS zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma 3 punkty straty do prowadzącego Zagłębia Lubin.