Górnik Łęczna w dziesiątkę zremisował ze Śląskiem [ZDJĘCIA]

gornik 3 2022 02 11 214239

W mocno zimowej aurze Górnik Łęczna zremisował na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu otwierającym 21. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław

Gospodarze prowadzili od 43. minuty, kiedy po akcji Jasona Lokilo piłkę do własnej bramki wpakował obrońca gości Victor Garcia.

Kłopoty podopiecznych trenera Kamila Kieresia zaczęły się jednak w 71 minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kryspin Szcześniak. Korzystając z liczebnej przewagi, Śląsk przycisnął i już w 77. minucie do wyrównania doprowadził rezerwowy Adrian Łyszczarz.

W doliczonym czasie gry Śląsk mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale świetnie w bramce gospodarzy spisał się debiutujący w ekstraklasie Adrian Kostrzewski.

Golkiper Górnika przyznaje, że ten mecz zapamięta z kilku powodów: – Na pewno jest to specyficzny debiut, bo dopiero na kilka godzin przed meczem dowiedziałem się, że będę grał.  Drugą sprawą jest pogoda. Pierwszy raz chyba wystąpiłem w takich warunkach. A  moja interwencja w ostatniej minucie meczu na pewno przydała temu debiutowi pewnej pikanterii – mówi Adrian Kostrzewski.

Z dorobkiem 20 punktów łęcznianie zajmują 15. miejsce w tabeli.

W innym piątkowym meczu Cracovia wygrała z Lechią Gdańsk 2:0.