Lublin: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt otworzyło drzwi

pm schronisko 200222 004 2022 02 20 180314

Dzień otwarty zorganizowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Była to okazja do poznania podopiecznych schroniska i posłuchania ciekawostek o zwierzętach. Wśród gości schroniska były też osoby, które zdecydowały się na adopcję.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Bura kotka znalazła nowy dom u pana Macieja i pani Anny oraz ich syna Mikołaja, którzy już mają jednego kota: – To była długa dyskusja na trzy osoby. Trzeba było wypracować jakiś kompromis. Postawiliśmy sobie różne cele, wymagania, jakie musimy spełnić, żeby ten kotek dobrze się poczuł w domu z naszym kotem. Kot potrzebuje miłości, ciepłego kaloryfera jak jest zima, fajnego wyjścia na balkon kiedy jest lato, dobrego jedzonka i właściwie tyle.

CZYTAJ: Światowy Dzień Kota. Co warto wiedzieć o tych wyjątkowych czworonogach?

ZOBACZ ZDJĘCIA: Światowy Dzień Kota w lubelskim schronisku

Aktualnie w schronisku dla bezdomnych zwierząt przy Metalurgicznej w Lublinie przebywa około 166 psów, 81 kotów oraz 104 zwierzęta egzotyczne. Na co dzień podopiecznymi zajmują się pracownicy przytuliska i wolontariusze. 

– Jednym z naszych zadań jest – tak jak teraz – wyprowadzanie psów na spacer – mówi wolontariuszka Aneta Wlaszczyk-Musińska. – Piesek ma na imię Hamburger. Jest najprawdopodobniej niewidomy od urodzenia. Ma ok. 4-5 lat. Bardzo lubi człowieka, natomiast jest polecany do domu bez innych zwierząt i małych dzieci – ze względu na to, że nie widząc ma ograniczony ten zmysł i może różnie zareagować, ale generalnie jest bardzo przyjazny.

W lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt jest też Kociarnia. Jedną z wolontariuszek jest tam Magda Stefańska: – Są tutaj koty najróżniejsze, tak naprawdę od kilkumiesięcznych do kilkunastoletnich. Niektóre koty są wycofane, potrzebujące socjalizacji, inne zabiegające o nasze towarzystwo, o kontakt z człowiekiem.

Nabory do wolontariatu psiego i kociego ogłaszane są osobno, zazwyczaj dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Jednak osoby zainteresowane taką pomocą schronisku mogą w dowolnym momencie wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl.

MaK/ opr. DySzcz

Fot. Piotr Michalski

Exit mobile version