Mistrzostwa Polski: świetny występ puławskich płotkarek. Medalowy dzień lekkoatletów z Lubelskiego

wisla 2022 02 13 185305

Znakomity występ reprezentantów województwa lubelskiego w ostatnim dniu halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 18. i 20., które są rozgrywane w Rzeszowie.

W starszej kategorii w biegu na 60 m przez płotki dwa medale wywalczyły zawodniczki Wisły Puławy. Złoto zdobyła Alicja Sielska, a brąz Wiktoria Oko. Obie ustanowiły rekordy życiowe – odpowiednio czasami – 8,46 oraz 8,52 sek. Ponadto czwarta była ich koleżanka klubowa Zuzanna Gozdera

Również na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Chmielewski z Unii Hrubieszów w biegu na 60 m przez płotki w kategorii do lat 18.

Ponadto srebro wśród 20-latków wywalczył Remigiusz Zazula z Agrosu Chełm w biegu na 200 metrów. A czasem 21,86 sek. pobił rekord życiowy.

Czwarte miejsce w trójskoku w kategorii do lat 20-tu zajęła Kinga Staszczuk z Agrosu Zamość.