Monika Skinder zakończyła starty na igrzyskach w Pekinie

net 22216119 2022 02 16 194350

Monika Skinder z MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Izabela Marcisz reprezentująca SS Prządki Ski zajęły 9. miejsce w sprincie drużynowym techniką klasyczną podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Swój bieg półfinałowy ukończyły na szóstej pozycji, ale do decydującej rozgrywki weszły z najsłabszym czasem. W finale, w którym ścigało się dziesięć zespołów Polki zdołały pokonać parę Francuzką. Ich strata do ósmych Norweżek była już znaczna i wyniosła ponad pół minuty. Wygrały Niemki, przed Szwedkami i reprezentantkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dla Moniki Skinder środowy (16.02) bieg był ostatnim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dziewiąte miejsce jest najwyższym, jakie polskim biegaczom narciarskim udało się osiągnąć podczas rywalizacji w Pekinie.

Obu zawodniczkom należą się brawa, że mimo osobistych animozji, o których głośno było przed startem, potrafiły powalczyć o satysfakcjonującą lokatę.

Skinder wcześniej nie przebrnęła eliminacji indywidualnego sprintu techniką dowolną, a w biegu na 10km klasykiem zajęła 49 miejsce. Startowała też w sztafecie 4X5km, która ukończyła rywalizację na 14. miejscu.

Izabela Marcisz ma jeszcze w planie udział w niedzielnym (20.02) biegu na 30 km stylem dowolnym.