Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: pięć medali tomaszowskich biegaczy

tomaszow 1 750x375 2022 02 17 072328

Pięć medali mają w dorobku biegacze narciarscy MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski po trzech dniach rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Jakuszycach.

Tomaszowianie wywalczyli dwa złote krążki w sprincie techniką dowolną. Na najwyższym stopniu podium stanęli wśród juniorek Anna Berezecka i wśród juniorów młodszych Bartosz Kita. Z kolei w biegach masowych ze startu wspólnego stylem klasycznym złoto wśród juniorów na 20 km zdobył Bartosz Cielniak, a wśród juniorek na 10 km trzecie miejsce zajęła Anna Berezecka. Ponadto w biegu interwałowym na 7,5 km stylem dowolnym srebrny medal wśród juniorów młodszych wywalczył Wojciech Nieścior.

Dziś dzień przerwy w rywalizacji a w piątek (18.02) zostaną rozegrane sprinty drużynowe.