Koszykówka: lubelskie Pszczółki nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Europy

bq8v9935 2022 03 02 224941

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Europy. Akademiczki przegrały na wyjeździe rewanżowy mecz 1/8 finału z francuską drużyną LDLC Asvel Feminin 54:78. Ponieważ pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się remisem po 66, w dwumeczu ekipa z Francji triumfowała różnicą 24 punktów.

Środowy (02.03) mecz akademiczki rozpoczęły obiecująco i po 10 minutach prowadziły 19:18. Dobrej dyspozycji nie potrafiły jednak utrzymać w drugiej i trzeciej kwarcie zawodów, przegranych odpowiednio 16:30 i 3:19. W ostatniej odsłonie wygranej 16:11 podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zmniejszyły rozmiary porażki.

Najwięcej punktów w rewanżu zdobyły: Mack 16 i Fassina 15.

Dla Pszczółek był to debiutancki sezon w EuroCupie. Lublinianki z pewnością zrobiły więcej, niż się po nich spodziewano. Już w eliminacjach wyeliminowały rosyjski Spartak Moskwa. Zmagania grupowe ukończyły na drugim miejscu,. Następnie w fazie pucharowej zwyciężyły dwie drużyny z Francji: Tarbes i Villeneuve-d’Ascq. Zatrzymały się dopiero na zespole z Lyonu, który uchodzi za jednego z głównych pretendentów do triumfu w Pucharze Europy.