Piłka ręczna: MKS zgodnie z planem. Lublinianki pokonały Start Elbląg

bq8v1383 2022 03 18 231949

Planowe zwycięstwo piłkarek ręcznych MKS-u FunFloor Perły Lublin. W wyjazdowym meczu 21. serii PGNiG Superligi lublinianki pokonały Start Elbląg 31:23.

Faworytki do przerwy prowadziły tylko 16:13, ale w drugiej połowie dominowały już wyraźnie.

Trenerka MKS-u Monika Marzec przyznała, że mimo wysokiego zwycięstwa, nie było to łatwe spotkanie: – Start Elbląg to bardzo ambitny zespół. Drużyna młoda, ale walcząca i wygrywająca z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj ciężkie spotkanie, jednak trochę za lekko do niego podeszliśmy. I przez 40 minut wynik był tak naprawdę sprawą otwartą.

Najwięcej bramek dla lublinianek rzuciły: Roszak 8, Achruk 5 oraz Beganovic i Szynkaruk po 4.

MKS prowadzi w tabeli z przewagą 7 pkt nad Zagłębiem Lubin, ale wiceliderki rozegrały o dwa mecze mniej.