Piłkarki Górnik Łęczna przegrały w Krakowie

pm leczna 041221 003 2022 03 20 172709

2021-12-04T17:03:05:83 , Fot. Piotr Michalski 2021.12.04. LECZNA . PILKA NOZNA KOBIET . PUCHAR POLSKI . GORNIK LECZNA - CZARNI SOSNOWIEC . FOT. PIOTR MICHALSKI

Piłkarki Górnika Łęczna tym razem bez punktów. W wyjazdowym meczu Ekstraligi łęcznianki przegrały z AZS-em UJ Kraków 1:2.

Górniczki straciły bramkę w 62 min. po strzale Gec. Wyrównała 7 minut później Macleans Chinonyerem. Od tego momentu podopieczne trenera Roberta Makarewicza przejęły inicjatywę, ale nie mogły wstrzelić się w bramkę. Z kolei gospodynie w doliczonym czasie – po strzale Wróbel – zdobyły drugiego gola.

– To „frajerstwo” mojego zespołu, bo nie powinniśmy dać sobie wydrzeć jednego punktu. Poza tym mieliśmy w pierwszej połowie szereg sytuacji, które nie znalazły drogi do bramki. Przykro, że przegrywamy takie mecze – tak podsumował to spotkanie szkoleniowiec łęcznianek, Robert Makarewicz.

Krakowski zespół w tym sezonie nie leży Górnikowi. W rundzie jesiennej łęcznianki przegrały u siebie z „Jagiellonkami” także 1:2.

Po 14 kolejkach Górnik zajmuje 3 miejsce w tabeli ze stratą 3 pkt do prowadzącego UKS SMS Łódź.