Piłkarki MKS-u FunFloor Perły Lublin po wygranej w Elblągu

bq8v9209 2022 03 19 190458

To było planowe zwycięstwo piłkarek ręcznych MKS-u FunFloor Perły Lublin. W wyjazdowym meczu 21. serii PGNiG Superligi lublinianki pokonały Start Elbląg 31:23. Faworytki do przerwy prowadziły tylko 16:13, ale w drugiej połowie dominowały już wyraźnie.

Najwięcej bramek rzuciły: Roszak – 8, Achruk – 5 oraz Beganovic i Szynkaruk – po 4.

Romana Roszak, która został wybrana najlepszą zawodniczką spotkania podkreślała, że lublinianki musiały mocno powalczyć o  to zwycięstwo:

Trenerka MKS-u Monika Marzec również przyznała, że mimo wyraźnej wygranej nie było to łatwe spotkanie:

Szkoleniowiec Startu Marcin Pilch tak podsumował rywalizację:

MKS prowadzi w tabeli z przewagą 7 pkt nad Zagłębiem Lubin, ale wiceliderki rozegrały o dwa mecze mniej. W najbliższy piątek lubelski zespół zmierzy się u siebie z Suzuki Koroną Handball Kielce.