Polscy piłkarze ręczni nie sprostali Szwecji

net 22317546 2022 03 18 054801

Polscy piłkarze ręczni przegrali ze Szwecją 24:27 w towarzyskim meczu rozegranym w Płocku. W starciu z mistrzami Europy i wicemistrzami świata biało-czerwoni pokazali się z bardzo dobrej strony. Do przerwy podopieczni trenera Patryka Rombla prowadzili 12:11, a po wznowieniu gry ich przewaga wzrosła nawet do 4 goli przy stanie 18:14. Ostatni kwadrans spotkania należał jednak do gości, którzy 8 minut przed końcem doprowadzili do remisu, a następnie przejęli inicjatywę, zapewniając sobie wygraną.

Jedną bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Dawid Dawydzik z Azotów Puławy. Na parkiecie pojawił się także jego klubowy kolega Dawid Fedeńczak oraz wychowanek AZS-u UMCS-u Andrzej Widomski. Oni jednak nie zdołali wpisać się na listę strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych – z 8 golami – został Arkadiusz Moryto.

W niedzielę (20.03) w Płocku obie drużyny spotkają się ponownie.