Sukcesy zawodników sumo z województwa lubelskiego

276022750 4373572996075471 8223601191929133536 n 2022 03 22 122629

Medalowy plon występów zawodników reprezentujących kluby z regionu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 w sumo rozegranych w Ropczycach. Trzy złote i jeden brązowy medal wywalczyli przedstawiciele Sorgi Zamość. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marta Gruszkiewicz (kategoria 50 kg), Kacper Machalski (85 kg) oraz Łukasz Naworol  (77 kg), a trzecią lokatę zajęła Agata Kucner (60 kg).

Pięć medali zdobyli reprezentanci Sokoła Lublin. Złoty wywalczyła Wiktoria Chołodowska (kat. 65 kg), srebrny Regina Watras (65 kg) i Paweł Puacz (92 kg), a brązowe Dominika Busa (60 kg) i  Sebastian Ciężko (100 kg).

Ponadto z dwoma brązowymi medalami wrócili z mistrzostw zawodnicy Lidera Zamość – Kinga Kycko (waga 55 kg) i Marek Makowski (115 kg).