Toruń: świetne starty lekkoatletów z regionu

track 492216 1920 2021 02 24 202629 2022 03 05 194520

Znakomite starty naszych lekkoatletów w pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Rewelacyjnie spisała się w pięcioboju Adrianna Sułek z AZS-u UMCS-u Lublin, która wygrała z najlepszym wynikiem w tym roku na świecie 4756 pkt.  zawodniczka, która od niedawna reprezentuje barwy lubelskiego klubu, aż w czterech konkurencjach pobiła rekordy życiowe.

Także złoty medal zdobyła w pchnięciu kulą Paulina Guba z AZS-u UMCS-u z wynikiem 17m73 cm.

Tytuł mistrzowski w biegu na 60 m wywalczył Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, który w finale – uzyskał 6,66 sek. Brązowy medal w tej konkurencji zdobył Jakub Lempach z AZS-u UMCS-u, który uzyskał 6,67 sek. W eliminacjach Lempach był szybszy o jedna setna i ustanowił rekord życiowy.

Ponadto brązowy medal zdobył Szymon Żywko z AZS-u UMCS-u w biegu na 1500 metrów z najlepszym wynikiem w sezonie 3min. 48,47 sek.