Górnik przegrał z Piastem. Zespół z Łęcznej zamyka tabelę

net 22409273 2022 04 09 173123

Nie pomogła zmiana trenera. W 28 kolejce piłkarskiej ekstraklasy piłkarze Górnika Łęczna przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1.

Podopieczni trenera Marcina Prasoła mieli szansę na objęcie prowadzenia w 4. minucie, ale strzał głową Bartosza Rymaniaka obronił Plach. Z czasem inicjatywę przejął Piast. W 26 min. Kamil Wilczek wyskoczył zza pleców Gersona i zdobył prowadzenie dla gospodarzy.

Rezultat utrzymał się już do końca spotkania. Górnicy próbowali atakować i byli nawet częściej w posiadaniu piłki. ale nie zdołali pokonać słowackiego bramkarz Piasta.

Mimo porażki nowy szkoleniowiec łęcznian, Marcin Prasoł, nie załamywał rąk: – Myślę, że druga połowa w naszym wykonaniu była całkiem dobra.

To 14. porażka łęcznian w tym sezonie. Górnik z dorobkiem 24 punktów zamyka tabelę ekstraklasy.