Mistrzostwa Polski w sumo: grad medali lubelskich zawodników

277730998 2265863903561782 1919348473073080758 n 2022 04 04 201627

Grad medali reprezentantów województwa lubelskiego w mistrzostwach Polski w sumo seniorów i juniorów, które odbyły się w Krotoszynie.

Złoto wśród seniorek w kategorii do 55 kg zdobyła Marta Gruszkiewicz z Sorgi Zamość. Z kolei w gronie juniorek krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyły: Agata Kucner z Sorgi w wadze do 60 kg, Alicja Nowosad z Agrosu Zamość do 70 kg oraz w open.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Muca z Agrosu w kategorii powyżej 75 kg, która była także 3 w rywalizacji open.

Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Ireneusz Głowacki, z Sokoła Lublin w kat. 55 kg, a drugie miejsce zajął Max Kupiec z Legionu Zamość w wadze do 80 kg.

Ponadto brązowe krążki w swoich kategoriach wywalczyli reprezentanci Sokoła: Kacper Berejowski, Regina Watras, Wiktoria Chołodowska, Krystian Michna oraz Jakub Flak z Agrosu.