Szczypiornistki z Kraśnika z awansem do 1/8 mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych

ball 1930198 1920 2022 04 10 214219

Przez 3 dni były rozgrywane turnieje 1/16 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych i juniorów młodszych. Dziewczęca drużyna MKS-u Lublin, która była gospodarzem jednego z turniejów w ostatnim spotkaniu pokonała 37:18 UKS 50 Białystok, ale zakończyła zawody na 3 miejscu, które nie dawało awansu. Awansowały za to z drugiej pozycji piłkarki ręczne KMKS-u Kraśnik, które na turnieju w Kielcach w ostatnim meczu przegrały ze Zgodą Ruda Sląska 21:35.

Wśród juniorów młodszych na turnieju w Bartoszycach walczyły dwie nasze drużyny i obie awansowały. Azoty z pierwszego miejsca, a Olimpia Biała Podlaska z drugiego. W ostatnich spotkaniach Azoty przegrały z MKS-em Brodnica 31:36, a Olimpia pokonała MDK Bartoszyce 30:27.