Wyjazdowe zwycięstwo piłkarek Górnika Łęczna

bq8v6788 2022 04 30 184614

Cenne zwycięstwo odniosły piłkarki Górnika Łęczna. Podopieczne trenera Roberta Makarewicza w wyjazdowym meczu Ekstraligi wygrały z liderem tabeli  TME UKS SMS Łódź 3:2.

Górniczki szybko objęły prowadzenie po bramkach Macleans Chinonyerem w 3. minucie i Marcjanny Zawadzkiej z rzutu karnego w 12. minucie.

Gospodynie zdołały jednak jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania po strzałach Anny Rędzi i Klaudii Jedlińskiej.

Zwycięską bramkę dla łęcznianek w 75. minucie zdobyła Jolanta Siwińska.

Zadowolenia za zwycięstwa nie ukrywa trener Górniczek Robert Makarewicz. – Powiedzieliśmy sobie, żeby nie przegapić tej końcówki. To było dla nas istotne, żeby pracować nad koncentracją do końca spotkania. Od początku wierzyliśmy, że ten mecz dobrze nam się ułożył. Ułożył się tak jak chcieliśmy.

W tabeli prowadzi SMS Łódź z dorobkiem 43 pkt. Trzy punkty mniej mają Górnik i Czarni Sosnowiec.

W kolejnym meczu łęcznianki 7 maja zmierzą się u siebie z Medykiem Konin.