19.05.2022 Informator Kulturalny

grupowka da 01032013 018aaa 2 2022 05 19 100414

Włodek Pawlik w Teatrze Starym w Lublinie

„Wieczorem” to przedsięwzięcie z gatunku koncert – spektakl łączące wiersze Józefa Czechowicza, poety związanego z Lublinem, jazzowe interpretacje Włodka Pawlika oraz muzyczne osobowości Doroty Miśkiewicz, Kuby Badacha i artystów lubelskiej sceny muzycznej: tych uznanych i tych dopiero odkrywanych talentów.

Projekt powstał z okazji 110. rocznicy urodzin Czechowicza oraz 10. rocznicy działalności Teatru Starego w Lublinie.

Laureat nagrody Grammy, rozchwytywany, nieustannie koncertując i komponując znów pojawi się na scenie przy Jezuickiej w Lublinie. W przestrzeni teatru cenionej przez jazzmanów. Dzisiejszy koncert rozpoczyna się o 19.00. Artyści wyjdą na lubelską scenę także jutro. Szczegóły pod adresem teatrstary.eu.

Kolejne spektakle Studenckiej Wiosny Teatralnej

Po 48 latach festiwal Studencka Wiosna Teatralna powrócił do Chatki Żaka, miejsca, które dalej buduje i daje przestrzeń teatrom studenckim. „Budować mosty” to hasło tegorocznej edycji. W dzisiejszym programie warsztaty teatralne z Tomaszem Rodowiczem i Bartłomiejem Ostapczukiem.

O 15.30 spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej w reż. Grzegorza Sierzputowskiego. To opowieść o ludzkich tęsknotach, marzeniach i frustracjach, o przemianach społecznych 1989 r. W realiach małego miasteczka bohaterowie konfrontują się ze swoimi zawiedzionymi nadziejami i oczekiwaniami, nie rozumiejąc, że zmiana, na którą czekają, sama się nie dokona.

O 18.30 spektakl „Wojna na bagnety” grupy Barter.

O 20.30 „Oskar i róża” w wykonaniu aktorów teatru ITP. Spektakl oparty na książce Erica Emmanuela Schmitta. Pełna nadziei opowieść o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Marcin Ciszewskim gościem spotkania z cyklu Kryminalne Czwartki w Polskim Radiu Lublin

Autor takich powieści jak „Gliniarz”, „Powstanie” czy cyklu o losach Jakuba Ryszkiewicza będzie dziś gościem w Polskim Radiu Lublin. Marcin Ciszewski – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, niegdyś dziennikarz Radiowej Trójki. Dziś pisze książki, interesuje się przebiegiem II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem kampanii wrześniowej. Jego powieści to fachowo napisana literatura, bardzo dokładnie i szczegółowo także w kwestii militarnej. Spotkanie w Polskim Radiu Lublin rozpoczyna się o 18.00. Będzie transmitowane w mediach społecznościowych na FB, na naszej stronie internetowej i radiowym kanale YouTube. Zapraszamy.

Premiera książki autorstwa Agnieszki Panasiuk

Bialska pisarka Agnieszka Panasiuk to między innymi autorka popularnych powieści o losach trzech kobiet, których akcja rozgrywa się na południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Swoich bohaterów osadza właśnie w tym regionie nieprzypadkowo. To dla Agnieszki Panasiuk miejsce niezwykłe, pogranicze kultur i religii jeszcze w pełni nieodkryte. Dziś premiera najnowszej książki „Ścieżki Elizy”. Główna bohaterka wraca na ziemie przodków z Europy Zachodniej. Jest zafascynowana przyrodą, szlacheckimi dworami. Spotyka także uciekających przed wojskiem carskim powstańców. Spotkanie literackie z Agnieszką Panasiuk rozpoczyna się o 18.00 w Bibliotece nr 6 w Białej Podlaskiej.

Fot. teatrstary.eu

Exit mobile version