Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola najlepszym klubem mistrzostw Polski AZS w kickboxingu

img 8399 2 2022 05 09 192514

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie została najlepszym klubem mistrzostw Polski AZS w kickboxingu, które odbyły się w Warszawie. Reprezentanci tej uczelni zdobyli 7 medali – 4 złote i 3 srebrne.

Na najwyższym stopniu podium stanęli w formule full-contact: Neelabha Chakraborty w kategorii do 60 kg, Mateusz Wójtowicz do 71kg, Paweł Bogusz do 81 kg oraz Przemysław Kozioł do 91 kg. Z kolei srebrne krążki wywalczyli: Piotr Biela w K1 w wadze powyżej 91 kg oraz Olena Shydlovska w kategorii do 60 kg w point-fightingu oraz w formule light-contact.

W tych samych zawodach Sylwia Lewandowska ze Sportowego Klubu Kick-Boxingu Politechniki Lubelskiej zdobyła złoty medal w kategorii do 48 kg w formule full-contact.