Azoty Puławy wyraźnie lepsze od Gwardii Opole

azoty 2022 05 01 195756

Piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali Gwardię Opole 34:23 w meczu 24. serii PGNiG Superligi. Puławianie, którzy przed tygodniem zapewnili sobie brązowy medal mistrzostw Polski, nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Azoty Puławy – Gwardia Opole

Podopieczni trenera Roberta Lisa rozpoczęli od prowadzenia 4:0, a do przerwy wygrywali już 21:10. W drugiej połowie Azoty już tylko pilnowały wysokiej przewagi, specjalnie nie naciskając na rywali.

Bramki zdobyli: Fedeńczak 6, Akimienko i Jarosiewicz po 5, Zivkovic 4, Kowalczyk i Konieczny po 3, Podsiadło i Przybylski po 2 oraz Dawydzik, Łangowski, Rogulski i Burzak po 1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany bramkarz Azotów, Mateusz Zembrzycki: – Robiłem po prostu swoje. Cała drużyna na to pracowała.

Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener Robert Lis:

Azoty z dorobkiem 53 pkt zajmują 3. miejsce w tabeli, a w następnym spotkaniu 7 maja zmierzą się u siebie ze Stalą Mielec.