Marcin Polak zdyskwalifikowany na cztery lata. Zawodnik Hetmana Lublin ukarany za doping

tandem 2 2022 05 31 122918

Cztery lata dyskwalifikacji nałożyła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) na utytułowanego zawodnika Hetmana Lublin – Marcina Polaka. Wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w parakolarstwie został zawieszony w czasie trwania ubiegłorocznych igrzysk w Tokio podczas, podczas których wywalczył brązowy medal w wyścigu torowym na 4 km.

CZYTAJ: „Jesteśmy w szoku”. Polski tandem podejrzewany o doping

Jednak dopiero teraz UCI podjęła i opublikowała ostateczną decyzję. Jak czytamy w komunikacie startujący w kolarskim tandemie Polak został ukarany po naruszeniu przepisów antydopingowych za obecność erytropoetyny (EPO) w trzech próbkach pobranych 19 maja, 31 lipca i 2 sierpnia 2021 roku.

Komunikat POLADA o podejrzeniu naruszenia przepisów antydopingowych przez brązowych medalistów paraolimpijskich z Tokio

Kara wykluczenia rozpoczęła się 27 sierpnia 2021 roku. Wyniki uzyskane przez zawodnika w okresie od 19 maja do 27 sierpnia zostały skreślone.