Polish Open: Czerniak i Hołub na podium

1619891802361 2022 05 01 195610

Czwórka pływaków z klubów z naszego regionu wystąpiła w finałach A podczas drugiego dnia zawodów Polish Open rozgrywanych w Łodzi.

Najlepiej z trójki z AZS-u UMCS-u Lublin spisał się Konrad Czerniak, który zajął  2. miejsce w wyścigu na 50 m motylkiem, a czasem 23,34 sek. po raz kolejny wypełnił  minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Szybszy zaledwie o 2 setne sekundy był Paweł Smoliński z AZS-u AWF-u Katowice.

Z kolei Jan Hołub zajął 3. miejsce na 200 m stylem dowolnym, ale z wynikiem dużo gorszym od minimum.

Pechowo w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym wystartowała Laura Bernat, która była główną kandydatką do zwycięstwa. Olimpijka z Tokio została jednak zdyskwalifikowana. Zawodniczka wystartowała po komendzie na miejsca i zajęciu pozycji nieruchomej, ale przed sygnałem startu.

Ponadto w finale wyścigu kobiet na 50 m motylkiem wystąpiła Amelia Wysocka z Fali Kraśnik i uplasowała się w nim na 8. pozycji.