Polish Open w Łodzi: lubelskie pływaczki na podium

plywanie 090422 004 2022 05 03 214216

Dwukrotnie na podium stawały reprezentantki AZS-u UMCS-u Lublin podczas ostatniego dnia pływackich zawodów Polish Open w Łodzi. Adela Piskorska była druga na 100m grzbietem. Rekord Polski na tym dystansie pobiła Paulina Peda z AZS-u AWF Katowice, która czasem 59.75 sek wypełniła minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Także drugie miejsce, ale na 100m motylkiem zajęła Klara Kowalska, która musiała jedynie uznać wyższość Natalii Piekarskiej z UKS-u 190 Łódź.

Na łódzkiej pływalni padł dziś jeszcze jeden rekord Polski. Ksawery Masiuk z UKSu G-8 Bielany Warszawa dystans 100m grzbietem pokonał w 53.40sek, co również dało mu przepustkę do udziału w mistrzostwach świata w Budapeszcie. Prawo startu w tym czempionacie wywalczył również Krzysztof Chmielewski z IUKS-u Muszelki Warszawa – zwycięzca rywalizacji na 200m motylkiem.