Seul: Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas

miroslaw 2021 07 03 193959 2021 09 16 140133 2022 05 06 144407

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Seulu. W finale reprezentantka KW Kotłownia Lublin pokonała Amerykankę Emmę Hunt osiągając 6 sekund i 72 setne.

W porannych kwalifikacjach Mirosław o 2 dziesiąte sekundy pobiła własny rekord świata, który od dziś wynosi 6 sekund i 64 setne. Żadna z jej dzisiejszych rywalek nie była w stanie złamać granicy 7 sekund.

Na podium zawodów w stolicy Korei Południowej stanęła jeszcze jedna Polka. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kałucka z Tarnowa. Na 11. miejscu sklasyfikowano Patrycję Chudziak z KW Kotłownia Lublin, a na 13. Natalię Kałucką.